Meie lugu

Polli Loomaaed on ühe väikese pere suur ettevõtmine. Kingitus abikaasalt abikaasale naise unistuste täitmiseks. See on unistus, mis sündis läbi juhuste.

Ühe väikese pere suur ettevõtmine

Alguse sai kõik hobustest, sest mina olen üheksa aastat tegelenud takistussõiduga. Polli talu ostsime koos kadunud abikaasaga 2001. aastal. Mul oli tol ajal seitse hobust, kes elasid rendipinnal, mis oli liialt kulukas ja nii me otsustasimegi otsida koha, et neid ise pidada.

Enne siia kolimist tundsin ma suurt huvi Tuhala Nõiakaevu vastu, aga puudus täpsem teadmine, millises Eestimaa nurgas see täpselt asub, huupi pakkudes oleksin arvanud, et Viljandimaal. Aga kui siia sattusime, siis avastasime, et siin Nõiakaevu juures on üks vana ja põlenud maja. Eakas perenaine, kes siin elas, oli leidnud peavarju oma vanas saunas.

Leppisime perenaise järeltulijatega kokku ja ostsime talu ära. Esimesena ehitasime muidugi talli hobuste jaoks, kuid üsna pea oli meil seal sees ka 200 lammast.

Tuhala Nõiakaev on olnud igal kevadel suur turismimagnet – teeperved on parkivaid autosid täis nii, et lõppu ei paista. Osa külastajaid hakkasid aga ka üle maantee tulema ja soovisid meie talu loomadega tutvuda. Üks noormeestest palus, et temale müüdaks pilet – oleks julgem õue peal ringi uudistada. Sedasi see loomaaia mõte meile pähe pisteti, kuid kopa maasse löömiseks kulus veel kolm aastat. 2006. aastal asusime ehitama. Valmisid aiad, loomapidamishooned, mänguväljak, piknikuplats. Lammastepidamise lõpetasime ära, asemele tulid teised loomad, hobused jäid. 

Esimeste loomaaia loomadena tulid meile mõhnjalaliste hulka kuuluvad guanakod, edasi emud ja jaanalinnud.

Uksed avasime 2007. aasta kevadel ja nii me siin siis täna koos noore mehe ohtu pojaga toimetame. Olete meile igati oodatud!

Back to top